Christiane Vera Felscherinow – životopis

 

 Téma: Christiane Vera Felscherinow

 Zaslal(a): Caterine

 

 

CHRISTIANE VERA FELSCHERINOW (* 1962)

Christiane Vera Felscherinow je nemecká rodáčka známa ako hlavná postava knihy a rovnomenného filmu My deti zo stanice ZOO. Jej život sa stal predlohou pre tento príbeh.

 

ŽIVOT

Christiane sa narodila v Hamburgu, vyrástla v rodine pod vplyvom otca alkoholika. Násilie pre nič bolo na dennom poriadku. V ich šiestich rokoch sa s rodinou presťahovali na problematické sídliska, a keď ju otec fyzicky ohrozoval, pokúsila sa skočiť z okna jedenásteho poschodia. Téma násilia bolo v vtedajšom Nemecku tabu, Christiane nevidela žiadne riešenie a prepadla drogám. Aby vyhľadala peniaze na dávky, začala si privyrábať ako prostitútka na berlínskom stanici Banhof ZOO. Jej rodičia sa rozviedli, žila ďalej so svojou matkou a jej novým priateľom, prostitúcia si jej matka všimla až o rok neskôr.

Po nejakej dobe Christiane vypovedala ako svedkyňa v jednom procese, jej výpoveď zaujala dva reportérov časopisu Stern, a tak ju pozvali k rozhovoru. Z pôvodných dvoch hodín sa stali dva mesiace a postupne vzniklo autobiografické dielo My deti zo stanice ZOO. To zvrátilo vtedajšie názory západonemeckej spoločnosti na mladistvých s drogovými problémami.

Zo seriálu časopisu sa stala kniha a neskôr aj film. Christiane mala na knihe veľký záujem, pretože si ako narkomanka priala, aby konečne bola prelomená mlčanlivosť ohľadom drogovej závislosti a problémy sa začali riešiť. Členovia jej narkomanskú party túto knihu tiež podporili.

Vo svojich 14 rokoch bola poslaná k svojim príbuzným do dediny blízko Hamburgu, tam sa zoznámila s priateľom Alexandrom, s ktorým žila v Nemecku, za nejaký čas ju opustil. Po tej zdržiavala šesť rokov v Grécku, tu stretla ďalšieho priateľa, tiež ju ale opustil. Vyskytla sa aj v USA, potom sa vrátila do Nemecka, najprv do Kolína, neskôr zvolila Berlín, kde žije dodnes. Jej drogová závislosť sa podarila po niekoľkých liečeniach zastaviť až pred tehotenstvom, porodila syna.

 

ZAUJÍMAVOSTI

  • ľahké drogy začala užívať už v 12 rokoch
  • vyskúšala hašiš, marihuanu aj heroín
  • v roku 2008 znovu prepadla drogám a jej syn jej bol odobraný

 

DIELO

  • My deti zo stanice ZOO


—————————————————————————

 Stiahnuť prácu v PDF  Upozorniť na chybu

—————————————————————————

Ďalšie podobné materiály na webe:

Vložiť komentár